کاهش وزن با ورزش

کاهش وزن با ورزش (مجموعه ورزشی اینشیپ بادی)

اگر بخشی از دغدغه ی روزانه شما را رسیدن به تناسب اندام تشکیل داده نگران نباشید شما تنها نیستید. تقریبا نیمی از مردم جهان با این دغدغه روز خود را سپری می کنند. این درگیری های فکری را بیشتر می توان در قشر نوجوان و جوان مشاهده کرد. یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام که هر انسان عاقلی از آن آگاه است ورزش و رژیم غذایی سالم است.

اینجا این سوال مطرح می شود که چرا با وجود این آگاهی همچنان افرادی وجود دارند که برای کاهش وزن این گزینه را انتخاب نمی کنند.  شاید بگویید دانشجو یا شاغل هستید و فرصت کافی ندارید؟ سخت است و نمی توانم در ساعات طولانی به صورت مداوم ورزش کنم؟ ورزش کردم اما نتیجه ی دلخواه را بدست نیاوردم و رهایش کردم!

گوش ما از این بهانه ها پر است. در این مقاله یکی از متدهای ورزش کردن که به کاهش وزن سریع و موثر می انجامد را معرفی کنیم تا جوابی برای بهانه های این دسته از افراد باشد با ما همراه باشید.

کاهش وزن با ورزش

اینشیپ بادی

جواب تمام سوالات شما و بهانه هایی که تا به حال ورزش را ادامه نداده اید و یا در کاهش وزن موفق نبودهاید تکنیک جدید ورزشی اینشیپ بادی است.

اینشیپ بادی یا ایکس بادی یک تکنیک جدید ورزشی با لباس های مخصوص است که در یک جلسه ی 20 دقیقه ای انجام می شود و در همین مدت زمان کوتاه کالری سوزی به اندازه سه جلسه ورزشی عادی است. پس طبیعتا در مدت زمان کوتاه تری نتیجه ی استفاده از این روش را مشاهده خواهید کرد و علاوه بر آن وقت کمتری در طول روز را برای انجام ورزش اختصاص می دهید که طبیعتا برای شاغلین و افرادی که با مشکل کمبود وقت مواجه هستند مزیت بزرگی است.

لباس های اینشیپ بادی

شاید یکی از نکات ویژه و خاص در این تکنیک ورزشی استفاده از لباس های مخصوص برای این ورزش است. در واقع تمایز این تکنیک ورزشی با ورزش های سنتی و ساده استفاده از این لباس هاست که موجب کوتاه شدن زمان ورزش و تاثیر گذاری بیشتر ورزش است. اما لباس های اینشیپ بادی چیست؟ این دستگاه ها به مدت 40 سال به عنوان دستگاه فیزیوتراپی برای رفع مشکلات جسمی افراد استفاده می شده است اما با انجام تغییراتی تغییر کاربری داده اند و به صورت لباس های ورزشی درآمده اند.

به دلیل تازگی و نوآوری این تکنیک ورزشی موجب شده است که افراد برای انتخاب این روش برای لاغری مردد شوند و سوالات زیادی مطرح شود.

به طور مثال آیا این دستگاه و برق موجود در آن ضرری برای بدن من ندارد؟ آیا 20 دقیقه ورزش با اینشیپ بادی معادل 3 جلسه ورزش در باشگاه است واقعیت دارد یا خیر؟

جواب تمام این سوالات با قاطعیت خیر است و در این تکنیک ورزشی هیچ مشکلی سلامتی شما را تهدید نخواهد کرد و پالس های موجود در این لباس برای بدن هیچ عوارضی به همراه نخواهد داشت.

مزایای استفاده از روش لاغری اینشیپ بادی

برای استفاده از این روش لاغری مزیت نتیجه بخشی سریع در مدت زمان کوتاه مطرح می شود. اما ما در این مقاله مزایای دیگر این تکنیک ورزشی را مطرح می کنیم

 • کاهش افسردگی
 • نتیجه بخشی سریع و موثر
 • کاهش وزن و از بین بردن چربی و سلولیت
 • افزایش متابولیسم و جریان خون بدن
 • تقویت عضلات و ترمیم بافت های آسیب دیده
 • افزایش توان و مقاومت سیستم ایمنی بدن
 • مهمترین مزیت این روش نسبت به ورزش های سنتی برانگیختگی بالای فیبرهای عضلانی است
 • ورزش به این سبک فشار کمتری به قلب و دستگاه گردش خون وارد می شود

در تناسب اندام و کاهش وزن به چه مدت زمانی نیاز داریم؟

یکی از سوالات متداول برای افراد متقاضی کاهش وزن این است که برای رسیدن به وزن ایده آل چه مدت زمانی ورزش لازم است؟ اکثر افراد علاقمندن کوتاه ترین زمان ممکن را در جواب به این سوال بشنوند اما

جواب این سوال رابطه ی مستقیمی با وزن ایده آل شما دارد که می خواهید به چه وزنی برسید و در حال حاضر در چه وزنی هستید. پس متاسفانه شروع ورزش و ثبت نام در باشگاه دقیقا چند روز قبل از یک مراسم مهم موجب نمی شود که شما در آن مراسم با اندام ایده آل و تراشیده ظاهر بشید.

جه مدت طول می کشد تا بدن عضله شود؟

با شروع ورزش و رژیم غذایی شما باید فرصتی به خودتان و بدنتان برای تغییر دهید. شما نمی توانید بعد از چند هفته انتظار شکمی سیکس پک و هیکلی ورزیده داشته باشید چرا که افرادی با این ویژگی ها ماه ها و حتی سال ها تلاش کرده اند تا به این شکل بدنی دست پیدا کنند. به طور کلی می توان گفت بزرگ شدن عضلات و کاهش چربی از هفته ی 6 ام ورزش شما با رعایت رژیم غذایی مناسب مشهود است.

*نکته ی مهم در تناسب اندام این است که اگر پس از ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی متوجه کاهش وزن خود شدید پس لازم است این عادت خوب را در زندی خود ادامه دهید و به نتایج بهتری در تناسب اندام دسا پیدا کنید. در غیر اینصورت به وزن بلی خود باز خواهید گشت.

5 نکته مهم در ورزش که باید بدانید

 1. کاهش وزن در یکی دو هفته ی ابتدایی از ورزش شما می تواند به علت از دست دادن وزن آب بدنتان باشد. پس تا گرفتن نتیجه ی نهایی صبور باشید.
 2. ورزش کردن در کنار یک برنامه غذایی مناسب به شما کمک می کنه در کنار حفظ عضلات خودتون چربی بسوزونید. تغذیه سالم را فراموش نکنید.
 3. از خواب کافی برخوردار باشید. زمانی که شما در حال استراحت هستید عضلات رشد می کنند. این زمان را برای رشد عضلات بدنتون فراهم کنید.
 4. بین ورزش، سوخت رسانی به عضلاتتون و استراحت تعادل ایجاد کنید. این تعادل در رسیدن به نتیجه ی عالی از ورزش بسیار کمک کننده است.
 5. اگر برای هدف خاصی مثل کاهش فشار خون، حساسیت به انسولین و بهبود کلسترول خونتون ورزش می کنید باید به مدت 12 هفته این ورزش و رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.

5 دشمن تناسب اندام

ممکن است شما ساعت های طولانی را در باشگاه بگذرانید اما نتیجه ای حاصل نشود. لازم است بررسی کنید که آیا یکی از کارهای زیر را در طول روز انجام می دهید یا خیر؟

 1. استعمال دخانیات. مصرف سیگار و قلیون یکی از موانع رسیدن به تناسب اندام ایده آل شماست.
 2. مصرف مشروبات الکلی. مصرف مشروبات الکلی و کالری بالای آن موجب می شود تا رسیدن به تناسب مسیری طولانی داشته باشید.
 3. ساعت خواب کم. همانطور که گفته شد عضلات در زمان خواب رشد می کنند و لازم است خواب کافی داشته باشید.
 4. مصرف برخی از داروها مانع رسیدن شما به تناسب اندامی است که انتظار دارید. داروهای ضد بارداری، داروهای هورمونی و داروهای ضدافسردگی بخشی از داروهای تاثیر گذار در روند رسیدن شما به تناسب اندام است.
 5. فست فود. غذاهای چرب و آماده یکی از عوامل موثر در به تعویق افتادن کاهش وزن شماست. تاثیر این مواد غذایی در چاقی شما در زمانی که ورزش می کنید چند برابر می شود زیرا بدن بعد از ورزش چربی ها را به سرعت جذب می کند.

با معرفی تکنیک جدید ورزشی اینشیپ بادی دیگر بهانه ای برای ورزش نکردن وجود ندارد زیرا مشکل کمبود وقت و سرعت در نتیجه گیری به خوبی در این روش پوشش داده شده است. اما نکته ی مهم که به عنوان حسن ختام ذکر می کنیم این است که تناسب اندام مهم است اما اگر کاهش وزنی در ترازو دیده نشد برای سلامت خود ورزش کنید زیرا برای سلامتی بیش از هر چیزی ارزشمند است .

سایر مطالب

لاغری با متد EMS

لاغری با ورزش

آنالیز چربی بدن

درمان تنبلی تخمدان با ورزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.