چه مقدار پروتئین در طول روز نیاز دارم؟

چه مقدار پروتئین در طول روز نیاز دارم؟

 

چه مقدار پروتئین در طول روز نیاز دارم؟ اینشیپ بادی

 

چه مقدار پروتئین در طول روز نیاز دارم؟

مقدار ایده آل پروتئین روزانه که باید مصرف کنید بسته به عوامل مختلفی از جمله سن، جنسیت، فعالیت، سلامت، رژیم غذایی کل و سایر متغیرها متفاوت است. با این حال، در بیشتر موارد، میزان توصیه شده روزانه پروتئین را می توان بر اساس وزن بدن شما محاسبه کرد.

برای افرادی که فعالیت فیزیکی روزانه ندارند، متخصصان توصیه می کنند که حداقل به طور متوسط ​​روزانه 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن مصرف کنند. بر اساس این توصیه حدودا  56 گرم پروتئین برای مردان و 46 گرم برای زنان بدون فعالیت ورزشی خاصی توصیه می شود.

اما اگر در بیشتر روزهای هفته بیشتر از یک ساعت با وزنه یا وزن بدن ورزش می کنید، روزانه حداقل بین 1.2 تا 1.7 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن پروتئین نیاز دارید. این نیاز بسته به شدت تمرینات تغییر میکند.

بدلیل اینکه تمرینات EMS  با شدت بالا انجام می شوند، نیاز پروتئین بسته به ترکیب بدنی افراد حدودا 1.8 تا 2.1 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن افزایش می یابد تا عضله سازی حاصل از تمرین با EMS به بهترین شکل پیش رود.

با این حال، برخی از افراد، از جمله ورزشکاران حرفه ای، ممکن است بتوانند تا 3.5 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن بدون هیچ گونه عوارض جانبی پروتئین دریافت کنند.

به طور کلی، تحقیقات نشان داده اند دریافت 2 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز را در طولانی مدت مقدار ایمنی برای مصرف پروتئین است.

 

 

چه مقدار پروتئین در طول روز نیاز دارم؟

تهیه و تنظیم : حدیث سرلک – کارشناس ارشد تغذیه

شعار این مجموعه” اینشیپ بادی ، مسیر سلامتی ” می باشد.

برای مشاوره و تست رایگان بر روی لینک زیر کلیک کنید

در خواست مشاوره و آنالیز رایگان

اینشیپ بادی در آپارات

اینشیپ بادی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.